Този петък (26.01.2018 г.) от 18:30, „Хралупата“ (бутик за думи, образи и смисъл) и Калоян Праматаров Ви канят на припомняне на историята на митичното цвете и смисловия хоризонт, изговарян през нея.
Събитието ще ви предложи четене от Калоян Праматаров на текстове от стихосбирките му „Асфодел“ (Сонм, 2012), „Червената пеперуда” (2013) и „Дайни“(Сонм, 2016), откъси от поетическия проект „Слънцестоения над Черната река“ (2014) и неиздадени стихове. Ще бъдат прожектирани и късометражни филми на Борис Праматаров по текстове на Калоян Праматаров.
Предлагаме ви да чуете разговор (на Георги Гаврилов, от 24.01.2018 г.) с Калоян Праматаров, записан два дни преди неговия пърформанс в „Хралупата”:
Калоян Праматаров в „Кръстопът” и в DICTUM.
Можете да чуете (благодарение на DICTUM) и архивен запис от разговор за „Дайни” (на Валентин Дишев, от 08.12.2016 г.) с Калоян Праматаров: